PMV100XPEAR
DigiKeys produktnummer
1727-2728-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2728-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2728-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMV100XPEAR
Beskrivning
MOSFET P-CH 20V 2.4A TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 20 V 2,4 A (Ta) 463mW (Ta), 1,9W (Tc) Ytmontering TO-236AB
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
6 nC @ 4.5 V
Tillv.
Vgs (Max)
±12V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
386 pF @ 10 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Effektförlust (max)
463mW (Ta), 1,9W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
20 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
2,5V, 4,5V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Rds On (max) @ Id, Vgs
128mOhm vid 2,4A, 4,5V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
1,25V vid 250µA