PMPB50XNX
DigiKeys produktnummer
1727-PMPB50XNXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMPB50XNXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMPB50XNXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMPB50XNX
Beskrivning
PMPB50XN/SOT1220-2/DFN2020M-6
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 110 V 5 A (Ta) 580mW (Ta), 13W (Tc) Ytmontering DFN2020M-6
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1,4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
6.7 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±12V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
741.5 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
580mW (Ta), 13W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
110 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DFN2020M-6
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
2,5V, 4,5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
70mOhm vid 3,9A, 4,5V