PMP4501G,135 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
I lager: 4 957
Datablad
Similar
I lager: 2 423
Datablad
Transistorer - bipolära (BJT) - matriser 2 NPN (dubbel) matchat par, gemensam emitter 45V 100mA 250MHz 300mW Ytmontering 5-TSSOP
SOT 353
PMP4501G,135
DigiKeys produktnummer
1727-5852-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMP4501G,135
Beskrivning
TRANS 2NPN 45V 100MA 5-TSSOP
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
200 vid 2mA, 5V
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Effekt - max
300mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Frekvens - övergång
250MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Transistortyp
2 NPN (dubbel) matchat par, gemensam emitter
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
100mA
Inkapsling/låda
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
45V
Leverantörens enhetsförpackning
5-TSSOP
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
400mV vid 5mA, 100mA