PMEG60T50ELPX
DigiKeys produktnummer
1727-7808-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7808-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7808-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG60T50ELPX
Beskrivning
DIODE SCHOTTK 60V 5A SOD128/CFP5
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 5A Ytmontering SOD-128/CFP5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PMEG60T50ELPX Modeller
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
16 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1.8 µA @ 60 V
Kapacitans @ Vr, F
560pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-128/CFP5
Ström - likriktat medelvärde (Io)
5A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
690 mV @ 5 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)