PMEG60T20ELR-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG60T20ELR-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG60T20ELR-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG60T20ELR-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG60T20ELR-QX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SOD123W
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 2A Ytmontering SOD-123W
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
12 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1.2 µA @ 60 V
Kapacitans @ Vr, F
370pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
620 mV @ 2 A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123W
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Arbetstemperatur - koppling
175°C