PMEG60T10ELRX
DigiKeys produktnummer
1727-7807-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7807-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7807-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG60T10ELRX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123W
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 1A Ytmontering SOD-123W
Kategori
Ström - läckström @ Vr
650 nA @ 60 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
245pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123W
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 1 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)