PMEG45T15EPDZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG45T15EPDZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG45T15EPDZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG45T15EPDZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG45T15EPDZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 45V 15A CFP15
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 45 V 15A Ytmontering CFP15
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
20 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 45 V
Kapacitans @ Vr, F
2200pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15
Ström - likriktat medelvärde (Io)
15A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
580 mV @ 15 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)