PMEG40T50EPX
DigiKeys produktnummer
1727-7483-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7483-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7483-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG40T50EPX
Beskrivning
DIODE SCHOTTK 40V 5A SOD128/CFP5
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 5A Ytmontering SOD-128/CFP5
Kategori
Ström - läckström @ Vr
41 µA @ 40 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
820pF vid 1V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
5A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-128/CFP5
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
525 mV @ 5 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)