PMEG40T10ERX | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG40T10ERX |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123W |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 40 V 1A Ytmontering SOD-123W |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG40T10ERX Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 22 µA @ 40 V |
Tillv. | Kapacitans @ Vr, F 350pF vid 1V, 1MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstyp |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 40 V | Inkapsling/låda |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 1A | Leverantörens enhetsförpackning SOD-123W |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 400 mV @ 1 A | Arbetstemperatur - koppling 175°C (max.) |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) | Basproduktens nummer |