PMEG4005ET,215 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG4005ET,215 |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 40V 500MA TO236AB |
Tillverkarens standardleveranstid | 30 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 40 V 500mA Ytmontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG4005ET,215 Modeller |
Kategori | Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 100 µA @ 40 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ Vr, F 43pF vid 1V, 1MHz |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Teknologi | Inkapsling/låda |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 40 V | Leverantörens enhetsförpackning TO-236AB |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 500mA | Arbetstemperatur - koppling 150°C (max.) |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 470 mV @ 500 mA | Basproduktens nummer |