PMEG4005EJF är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 7 611
Datablad
Dioder 40 V 500mA Ytmontering SOD-323F
PMEG4005EJF
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG4005EJFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG4005EJFCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG4005EJFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG4005EJF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 40 V
Kapacitans @ Vr, F
43pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
470 mV @ 500 mA