PMEG4002EL,315 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG4002EL,315 |
Beskrivning | DIODE SCHOTTK 40V 200MA DFN10062 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 40 V 200mA Ytmontering DFN1006-2 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG4002EL,315 Modeller |
Kategori | Hastighet Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 10 µA @ 40 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ Vr, F 20pF vid 1V, 1MHz |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Monteringstyp |
Teknologi | Inkapsling/låda |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 40 V | Leverantörens enhetsförpackning DFN1006-2 |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 200mA | Arbetstemperatur - koppling 150°C (max.) |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 600 mV @ 200 mA | Basproduktens nummer |