PMEG3005ELSYL
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG3005ELSYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG3005ELSYLCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG3005ELSYLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG3005ELSYL
Beskrivning
DIODE SCHOT 30V 500MA DFN1006BD2
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 30 V 500mA Ytmontering DFN1006BD-2
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 30 V
Kapacitans @ Vr, F
24pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
30 V
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006BD-2
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Arbetstemperatur - koppling
150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
500 mV @ 500 mA
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)