PMEG2010EA,135 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG2010EA,135 |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 20 V 1A Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG2010EA,135 Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 50 µA @ 15 V |
Tillv. | Kapacitans @ Vr, F 25pF vid 5V, 1MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Godkännande AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstyp |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 20 V | Inkapsling/låda |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 1A | Leverantörens enhetsförpackning SOD-323 |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 550 mV @ 1 A | Arbetstemperatur - koppling 125°C (max.) |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) | Basproduktens nummer |