PMEG100V080ELPE-QZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100V080ELPE-QZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100V080ELPE-QZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100V080ELPE-QZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100V080ELPE-QZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 8A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 8A Ytmontering CFP15B
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 100 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
97pF vid 10V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
8A
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
850 mV @ 8 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)