PMEG100V080ELPDAZ
DigiKeys produktnummer
1727-7346-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7346-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7346-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100V080ELPDAZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 8A CFP15
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 8A Ytmontering CFP15
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 100 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
110pF vid 10V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Inte för nya designer
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
8A
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
850 mV @ 8 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)