PMEG100T30ELR-QX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder 100 V 3A Ytmontering SOD-123W
PMEG100T30ELR-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100T30ELR-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100T30ELR-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100T30ELR-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100T30ELR-QX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SOD123W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
12.5 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1.75 µA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
310pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
800 mV @ 3 A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123W
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Arbetstemperatur - koppling
175°C