PMEG100T200ELPEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100T200ELPEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100T200ELPEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100T200ELPEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100T200ELPEZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 20A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 20A Ytmontering CFP15B
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PMEG100T200ELPEZ Modeller
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
55 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
1600pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
840 mV @ 20 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)