PMEG100T120ELPEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100T120ELPEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100T120ELPEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100T120ELPEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100T120ELPEZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 12A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 12A Ytmontering CFP15B
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
28 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
6 µA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
1050pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Ström - likriktat medelvärde (Io)
12A
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
840 mV @ 12 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)