PMEG100T030ELPEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100T030ELPEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100T030ELPEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100T030ELPEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100T030ELPEZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 3A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 3A Ytmontering CFP15B
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
12 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2.5 µA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
410pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
710 mV @ 3 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)