PMEG060V100EPDZ
DigiKeys produktnummer
1727-2282-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2282-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2282-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG060V100EPDZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 10A CFP15
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 10A Ytmontering CFP15
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PMEG060V100EPDZ Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 µA @ 60 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
350pF vid 10V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Inte för nya designer
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10A
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
560 mV @ 10 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)