PMEG060V030EPDZ
DigiKeys produktnummer
1727-2758-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2758-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2758-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG060V030EPDZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 3A CFP15
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 3A Ytmontering CFP15
Kategori
Ström - läckström @ Vr
200 µA @ 60 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
350pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
530 mV @ 3 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)