PMEG060T030ELPEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG060T030ELPEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG060T030ELPEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG060T030ELPEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG060T030ELPEZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 3A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 3A Ytmontering CFP15B
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PMEG060T030ELPEZ Modeller
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
16 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1.8 µA @ 60 V
Kapacitans @ Vr, F
560pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
620 mV @ 3 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)