PMEG050V150EPDZ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG050V150EPDZ |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 50V 15A CFP15 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 50 V 15A Ytmontering CFP15 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 1 mA @ 50 V |
Tillv. | Kapacitans @ Vr, F 1750pF vid 1V, 1MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Inte för nya designer | Godkännande AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstyp |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 50 V | Inkapsling/låda |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 15A | Leverantörens enhetsförpackning CFP15 |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 500 mV @ 15 A | Arbetstemperatur - koppling -55°C-175°C |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) | Basproduktens nummer |