PMEG050T150EIPDZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG050T150EIPDZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG050T150EIPDZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG050T150EIPDZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG050T150EIPDZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 50V 15A CFP15
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 50 V 15A Ytmontering CFP15
Kategori
Ström - läckström @ Vr
200 µA @ 50 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
1370pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
50 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
15A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
570 mV @ 15 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)