PMEG045V150EPDAZ
DigiKeys produktnummer
1727-1905-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1905-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1905-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG045V150EPDAZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 45V 15A CFP15
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 45 V 15A Ytmontering CFP15
Kategori
Ström - läckström @ Vr
900 µA @ 15 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
1870pF vid 1V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Inte för nya designer
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
15A
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
490 mV @ 15 A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)