PMEG045V100EIPE-QZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG045V100EIPE-QZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG045V100EIPE-QZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG045V100EIPE-QZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG045V100EIPE-QZ
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 45V 10A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 45 V 10A Ytmontering CFP15B
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
22 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 45 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
700pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10A
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
540 mV @ 10 A
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Arbetstemperatur - koppling
175°C