PMBD7100,215 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMBD7100,215 |
Beskrivning | DIODE ARR GP 100V 215MA TO-236AB |
Tillverkarens standardleveranstid | 30 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 215mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMBD7100,215 Modeller |
Kategori | Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) |
Tillverkare Nexperia USA Inc. | Omvänd återhämtningstid (trr) 4 ns |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ström - läckström @ Vr 2.5 µA @ 100 V |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur - koppling 150°C (max.) |
Diodkonfiguration 1 par gemensam katod | Monteringstyp Ytmontering |
Teknologi Standard | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 100 V | Leverantörens enhetsförpackning TO-236AB |
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod) 215mA (DC) | Basproduktens nummer |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.25 V @ 150 mA |