PHPT61003PYX
DigiKeys produktnummer
1727-1779-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1779-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1779-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHPT61003PYX
Beskrivning
TRANS PNP 100V 3A LFPAK56 PWRSO8
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla PNP 100 V 3 A 125MHz 1.25 W Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PHPT61003PYX Modeller
Kategori
Effekt - max
1.25 W
Tillv.
Frekvens - övergång
125MHz
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kollektor (Ic) (max)
3 A
100 V
Inkapsling/låda
SC-100, SOT-669
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
360mV vid 200mA, 2A
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Ström - kollektorgräns (max)
100 nA (ICBO)
Basproduktens nummer
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
150 vid 500mA, 10V