PHPT610035NKX
DigiKeys produktnummer
1727-2268-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2268-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2268-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHPT610035NKX
Beskrivning
TRANS 2NPN 100V 3A LFPAK56D
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - bipolära (BJT) - matriser 2 NPN (dubbel) 100V 3A 140MHz 1,25W Ytmontering LFPAK56D
Kategori
Effekt - max
1,25W
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Frekvens - övergång
140MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Transistortyp
2 NPN (dubbel)
Godkännande
AEC-Q100
Ström - kollektor (Ic) (max)
3A
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
100V
Inkapsling/låda
SOT-1205, 8-LFPAK56
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
330mV vid 300mA, 3A
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56D
Ström - kollektorgräns (max)
100nA
Basproduktens nummer
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
80 vid 1A, 10V