PHP18NQ10T,127 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 1 128
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 322
Datablad
onsemi
I lager: 287
I lager: 11 781
I lager: 467
I lager: 775
I lager: 424
I lager: 1
I lager: 64
Rochester Electronics, LLC
Infineon Technologies
Infineon Technologies
I lager: 840
N-kanal 100 V 18 A (Tc) 79W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
PHP18NQ10T,127
DigiKeys produktnummer
1727-4637-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP18NQ10T,127
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 18A TO220AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
21 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
633 pF @ 25 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
79W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
90mOhm vid 9A, 10V