PHB47NQ10T,118
DigiKeys produktnummer
1727-4767-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4767-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4767-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHB47NQ10T,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 47A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 47 A (Tc) 166W (Tc) Ytmontering D2PAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
66 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3100 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
166W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
28mOhm vid 25A, 10V