PESD5V5S1BSFYL är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 36 252
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
7,7V (typ) Klämma 11A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DSN0603-2
PESD5V5S1BSFYL
DigiKeys produktnummer
1727-PESD5V5S1BSFYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PESD5V5S1BSFYLCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PESD5V5S1BSFYLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD5V5S1BSFYL
Beskrivning
TVS DIODE 5.5VWM 7.7VC DSN06032
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
11A (8/20µs)
Tillämpningar
Telekom
Spänning - backspänning (typ)
5,5V (max.)
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
7,7V (typ)