PESD3V3X1BCSFYL är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 29 204
Datablad
Similar
TDK
I lager: 144 327
Datablad
Similar
Texas Instruments
Taiwan Semiconductor Corporation
5,5V Klämma 8A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DSN0603-2
PESD3V3X1BCSFYL
DigiKeys produktnummer
1727-2674-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2674-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2674-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD3V3X1BCSFYL
Beskrivning
TVS DIODE 3.3VWM 5.5VC DSN0603-2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8A (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Kapacitans @ frekvens
1,1pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
3,3V (max)
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Spänning - genombrott (min)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
5,5V