PESD3V3S5UD,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD3V3S5UD,115 |
Beskrivning | TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSOP |
Tillverkarens standardleveranstid | 26 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 12V Klämma 20A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 6-TSOP |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PESD3V3S5UD,115 Modeller |
Kategori | Nätmatningsskydd Nej |
Tillv. | Tillämpningar General Purpose |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 215pF vid 1MHz |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Enkelriktade kanaler 5 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - backspänning (typ) 3,3V (max) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 5,3V | Inkapsling/låda SC-74, SOT-457 |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 12V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 20A (8/20µs) | Basproduktens nummer |
Effekt - toppuls 200W |