PESD3V3S2UT-QR
DigiKeys produktnummer
1727-PESD3V3S2UT-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PESD3V3S2UT-QRCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PESD3V3S2UT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD3V3S2UT-QR
Beskrivning
TVS DIODE 3.3VWM 20VC TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20V Klämma 18A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
Telekom
Kapacitans @ frekvens
207pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
3,3V (max)
Spänning - genombrott (min)
5,2V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
330W