PESD3V3NW-SFYL
DigiKeys produktnummer
1727-8644-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8644-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8644-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD3V3NW-SFYL
Beskrivning
TVS DIODE 3.3VWM 5.1VC DSN0603-2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5,1V (typ) Klämma 20A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DSN0603-2
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20A (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
Telekom
Kapacitans @ frekvens
0,6pF vid 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Spänning - backspänning (typ)
3,3V (max)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
6,8V (typ)
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
5,1V (typ)