PESD3V3L4UG,115
DigiKeys produktnummer
1727-3827-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-3827-1-ND - Remsbit (CT)
1727-3827-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD3V3L4UG,115
Beskrivning
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 5TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12V Klämma 3A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 5-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PESD3V3L4UG,115 Modeller
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
General Purpose
Kapacitans @ frekvens
22pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
4
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - backspänning (typ)
3,3V (max)
Spänning - genombrott (min)
5,32V
Inkapsling/låda
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
12V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
30W