PESD3V3L2BT,215
DigiKeys produktnummer
1727-3826-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-3826-1-ND - Remsbit (CT)
1727-3826-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD3V3L2BT,215
Beskrivning
TVS DIODE 3.3VWM 26VC TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26V Klämma 15A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PESD3V3L2BT,215 Modeller
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
General Purpose
Kapacitans @ frekvens
101pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - backspänning (typ)
3,3V (max)
Spänning - genombrott (min)
5,8V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
350W