PESD36VS2UT-QR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 4 674
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 0
Datablad
onsemi
onsemi
60V Klämma 2,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB
PESD36VS2UT-QR
DigiKeys produktnummer
1727-PESD36VS2UT-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PESD36VS2UT-QRCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PESD36VS2UT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD36VS2UT-QR
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 60VC TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
Ethernet, telekom
Kapacitans @ frekvens
17pF vid 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
36V (max.)
Spänning - genombrott (min)
40V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,5A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
160W