PESD24VS2UT-QR
DigiKeys produktnummer
1727-PESD24VS2UT-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD24VS2UT-QR
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 70VC TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
70V Klämma 3A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB
Tillämpningar
Telekom
Kapacitans @ frekvens
23pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TA)
Automotive
Enkelriktade kanaler
2
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
26,5V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
70V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
160W