PESD24VS2UAT,215 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD24VS2UAT,215 |
Beskrivning | TVS DIODE 24VWM 70VC TO236AB |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 70V Klämma 3A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PESD24VS2UAT,215 Modeller |
Kategori | Nätmatningsskydd Nej |
Tillv. | Tillämpningar General Purpose |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 23pF vid 1MHz |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Enkelriktade kanaler 2 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - backspänning (typ) 24V (max.) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 26,5V | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 70V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 3A (8/20µs) | Basproduktens nummer |
Effekt - toppuls 160W |