PESD24VS1ULZ
DigiKeys produktnummer
1727-PESD24VS1ULZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PESD24VS1ULZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PESD24VS1ULZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD24VS1ULZ
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 70VC DFN10062
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
70V Klämma 3A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DFN1006-2
Tillv.
Tillämpningar
Telekom
Kapacitans @ frekvens
23pF vid 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Spänning - genombrott (min)
26,5V
Inkapsling/låda
SOD-882
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
70V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
150W