PESD24VS1ULD-QYL
DigiKeys produktnummer
1727-PESD24VS1ULD-QYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD24VS1ULD-QYL
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 70VC DFN1006D2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
70V Klämma 3A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering, vätbar sida DFN1006D-2
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kapacitans @ frekvens
23pF vid 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Spänning - genombrott (min)
26,5V
Inkapsling/låda
2-XDFN
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
70V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
150W