PESD24VS1ULD,315 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD24VS1ULD,315 |
Beskrivning | TVS DIODE 24VWM 70VC DFN1006D-2 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 70V Klämma 3A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering, vätbar sida DFN1006D-2 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt - toppuls 150W |
Tillv. | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 23pF vid 1MHz |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Enkelriktade kanaler 1 | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - backspänning (typ) 24V (max.) | Monteringstyp Ytmontering, vätbar sida |
Spänning - genombrott (min) 26,5V | Inkapsling/låda 2-XDFN |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 70V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 3A (8/20µs) | Basproduktens nummer |