PESD24VF1BSFYL
DigiKeys produktnummer
2156-PESD24VF1BSFYL-1727-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD24VF1BSFYL
Beskrivning
PESD24VF1BSF - ULTRA LOW CAPACIT
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
17V Klämma 1A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DSN0603-2
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1A (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
0,25pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Spänning - genombrott (min)
24,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
17V