PESD18VF1BLS-QYL
DigiKeys produktnummer
1727-PESD18VF1BLS-QYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PESD18VF1BLS-QYLCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PESD18VF1BLS-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD18VF1BLS-QYL
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 20VC DFN1006BD2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20V (typ) Klämma 16A Ipp TVS - dioder Ytmontering DFN1006BD-2
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
16A
Kapacitans @ frekvens
0,31pF vid 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Automotive
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
18V (max.)
Spänning - genombrott (min)
19V
Inkapsling/låda
SOD-882
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
20V (typ)