PESD15VS5UD,115
DigiKeys produktnummer
1727-3888-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-3888-1-ND - Remsbit (CT)
1727-3888-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD15VS5UD,115
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 33VC 6TSOP
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33V Klämma 6A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 6-TSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PESD15VS5UD,115 Modeller
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
60pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
5
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - backspänning (typ)
15V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
17V
Inkapsling/låda
SC-74, SOT-457
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
33V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
200W