PESD15VL2BT,215 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD15VL2BT,215 |
Beskrivning | TVS DIODE 15VWM 44VC TO236AB |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 44V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PESD15VL2BT,215 Modeller |
Kategori | Effekt - toppuls 200W |
Tillv. | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Kapacitans @ frekvens 16pF vid 1MHz |
Typ Zener | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Dubbelriktade kanaler 2 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - backspänning (typ) 15V (max.) | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Spänning - genombrott (min) 17,1V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 44V | Basproduktens nummer |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 5A (8/20µs) |