PESD15VL1BA,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD15VL1BA,115 |
Beskrivning | TVS DIODE 15VWM 44VC SOD323 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 44V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PESD15VL1BA,115 Modeller |
Kategori | Nätmatningsskydd Nej |
Tillv. | Tillämpningar General Purpose |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 16pF vid 1MHz |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Dubbelriktade kanaler 1 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - backspänning (typ) 15V (max.) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 17,1V | Inkapsling/låda SC-76, SOD-323 |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 44V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 5A (8/20µs) | Basproduktens nummer |
Effekt - toppuls 200W |